İsu Telemedisin

Telemedicine


Telemedicine; telekomünikasyon ve bilişim teknolojilerinden faydalanarak uzaktan sağlık hizmeti sağlar. Telemedicine uzaklık bariyerlerini aşarak özellikle ekip ve ekipman gelişimi yeterli olmayan bölgelerde medikal servislerin kalitesini arttırır.

Son yıllarda özellikle yoğun bakım, ameliyathane (anestezi) ve acil servislerin Telemedicine teknolojisi ile izlenmesinde çok önemli başarılar elde edilmiştir. Telemedicine, mortalite ve morbidite oranlarında kazanımlar sağlayarak sağlıkta toplam kalitenin gelişimine katkıda bulunur.

Telemedicine tüm duvarları kaldırır. Bütünsel yaklaşımla standartların yaygınlaştırılması sağlanırken, hastaların kaliteli sağlık hizmetine ulaşımı kolaylaştırılmaktadır.

ISU Sağlık Hizmetleri A.Ş, Telemedicine hizmet altyapısının ülkemizde ve daha bir çok ülkede hızla gelişme göstereceğine ve bu gelişimden sağlık sektörünün büyük kazanımlar elde edeceğine olan inancıyla başta yoğun bakım alanları olmak üzere diğer sağlık alanlarında da hizmet vermeye her zaman hazırdır.