İsu Telemedisin

Anestezi Otomasyonu


Anesteziyoloji, öncesi ve sonrası da dahil olmak üzere ameliyat süresince hastanın ağrı duymamasını, konforunu ve yapılan girişime tahammülünü sağlamak üzere geliştirilmiş bir dizi tıbbi uygulamayı içeren bilim dalının adıdır.

Anestezi, kelime anlamı olarak "hissizlik, duyusuzluk" demektir. Bundan dolayı ameliyatlar hasta için ağrısız ve hatırlanmayan işlemlerdir. Ancak güvenle ameliyat olabilmeniz için duyunun ortadan kaldırılması gerekli olmakla birlikte yeterli değildir. Ameliyat sırasında, solunum, dolaşım gibi yaşamsal işlevleriniz de kontrol altında tutulmaktadır daha da ötesi anestezi doktorunuz sizin her bakımdan koruyucunuzdur.

Ameliyatlar yaklaşık 150 yıldır anestezi ile yapılmaktadır ve ameliyat tekniklerinin gelişmesi anesteziyolojideki gelişmeler ile mümkün olmuştur.

Qcare yoğun bakım ve ameliyathanelerde Anestezi uzmanlarının süreçlerinin takibi ve kayıt altına alınması en önemli yardımcısıdır. Bu noktada hastaya ait bilgilere göre en uygun yöntemin önerilmesi ve Anestezi uzmanı tarafından müdahale ile değiştirilmesi, hastalar için yapılmış uygulamaların kayıt altına alınıp daha sonra kullanılabilir ve istenilen şekilde müdahale edilip değiştirilebilir olması ile ilaçların pompalardan kontrollü bir şekilde hastaya verilmesini bu süreçte önemli adımlardan bazılardır. İşte Qcare'in Anestezi modülü tüm bu adımlar ve müdahale süreçlerinde tam ve zamanında dokümantasyon sunarak ve aktif dokunmaktik ara yüzü ile rahat bir kullanımı Anestezi uzmanlarının hizmetine sunmaktadır.