İsu Telemedisin

QCare ICU:


QCare ICU yoğun bakım üniteleri için geliştirilmiş olan elektronik veri yükleme ve hasta takip yazılımıdır. Yoğun bakım ünitelerindeki rutin çalışmaları kolaylaştırır. Böylelikle hasta tedavi ve bakımı için daha fazla zaman kazanılmış olur.

QCare ICU hasta tedavi ve bakım süreçlerinde hastanın tedavi planlaması aşamalarını hızlandırır. Hasta tedavi akışı on-line ve yatak başında kayıt altına alınır. Yazılım, karar ve tedbir mekanizmalarında önemli bir yer tutar.Bütün bilgilere bir anda ulaşılabilmesi sağlanmaktadır. Bu da güvenliği üst düzeye taşımaktadır.

Diger Sistemler (HIS, Laboratuar,...) ve bölümler (ameliyat odası, yoğun bakım,...) arası otomatik olarak bilgi alış-verişi sağlanabilmektedir. Böylelikle yönetimsel ve bilimsel konularda hızlı ve basit analiz yapma olanağı sağlar.

Medikal cihazlardan otomatik veri alımı sayesinde işlem ve çalışma kalitesi arttırılmış olur. Bilgiler otomatik olarak kaydedilir ve hasta kayıtlarında saklanır.

Bu yazılım sayesinde iletişim ve dokümantasyon hataları en aza indirilmiş olup aynı zamanda da yasal uygunluk sağlar. Kesin belge niteliğindedir.